Cafe Picnic

  • Trustfeed ratings Icon
  • Trustfeed ratings Icon
  • Trustfeed ratings Icon
  • Trustfeed ratings Icon
  • Trustfeed ratings Icon

Raisio, Finland

picnic.fi
Cafe

Cafe Picnic Reviews | Rating 4 out of 5 stars (8 reviews)

Cafe Picnic is located in Raisio, Finland on Myllynkatu 1. Cafe Picnic is rated 4 out of 5 in the category cafe in Finland.

Address

Myllynkatu 1

Price range

$$

Phone

+358 403583156

Service options

TakeawayDine-in

Amenities

Good for kidsHigh chairs

Accessibility

Wheelchair-accessible car parkWheelchair-accessible entranceWheelchair-accessible seatingWheelchair-accessible toilet

Offerings

Coffee

Open hours

...
Write review Claim Profile

T

Tomi Aunio

Kallis. Mutta kauniita tyttöjä töissä; kyllähän täällä voi miesasiakas käydä jo senkin vuoksi lirkuttelemassa. Tämä on selkeästi kilpailuetu vs. jos tiskin takana olisi joku vanha rummoutunut ja elämäänsä kyllästynyt harakka.

J

Janita Paavilainen

Monipuolinen kahvila. Patongeissa mikään maku ei sodi keskenään ihana pehmeän makuinen. Ja nämä patongit ei ole mitään räkä patonkeja mitä yleensä olen saanut esim. kaupoista. Ja tästä kahvilasta saa muutakin, kuin patonkeja kannattaa ehdottomasti mennä tsekkaamaan paikan päälle. Ja kahvikin on juotavaa ei mitään tervaa.

P

Pauliina Urmas-Antola

Monipuolinen valikoima tuotteita. Raikasta ja tuoretta salaattia. Siisti miljöö ja korona- ohjeistuksen mukainen järjestely

K

kaarina henonen

Minäkin sain kahvin kanssa täytetyn patongin️se on tosi harva paikka mistä saan minulla on Allergioita.

M

Marko Jokiniemi

Hyvä palvelu,patonki oli hyvää

M

Mari Renberg

Hyvää suolaista ja makeaa purtavaa ostosten lomassa. Uuniperuna ja täytteet todella hyviä. Valinnan varaa löytyy täytteessä ja salaatin voi valita raastesalaattina tai tuoreena. Hinta-laatusuhde kohdallaan. Parilapatonki myös kokeilemisen arvoinen. Pivon (Cityshoppari) tai Picnicin omalla sovelluksella hyviä tarjouksia. Erikoiskahvia kaksi yhden hinnalla tai mm. kahvi kaupan päälle kakkupalan ostajalle. Viihtyisä paikka Myllyn uudessa osassa ihan XXL vieressä.

M

Marika Raitio

Kivat myyjät, hyvä ruoka ja nopea palvelu

J

Jani Kärki

Mukava kahvila, josta saa myös ruokaa. Ystävällinen palvelu ja kohtuu hinnat. P. S. Patongeille vahva suositus.